loadingimg

Wczytuję dane...
 • Rejestracja

Archiwum
 • 2017
 • 2016
 • 2015
Na co zwrócić uwagę, kupując meble metalowe?
 • Na co zwrócić uwagę, kupując meble metalowe?
 • Często poszukując oferty na mebel metalowe zauważycie, że podobny mebel występuje w poszczególnych firmach w zupełnie różnych cenach. Niby większość się zgadza – wymiary, układ mebla, ale rozbieżność cen powoduje, że często klienci decydują się na tańszą wersję, nie wnikając z czego owa różnica cen wynika – a szkoda. Zazwyczaj bowiem wyższy koszt mebla niesie za sobą wyższą jakość i przełoży się na dłuższe użytkowanie, a w rezultacie oszczędności.

  Wybierając ofertę zwróć zatem uwagę na:

  1. Grubość materiału – jest to pierwszy wyznacznik, na który powinno się zwrócić uwagę. Oczywistym bowiem jest, że szafy wykonane z blachy o grubości 0,5 mm będą tańsze, niż meble wykonane z blachy 0,7mm.
   Nie powinno też dziwić, że im grubszy materiał, tym bardziej stabilny i trwały będzie mebel, co z pewnością przełoży się na jego żywotność.

  2. Gwarancja – duża część producentów oferuje gwarancję w granicach 24-48 miesięcy. Oczywiście im dłuższa gwarancja, tym cena nieznacznie wzrasta.

  3. Certyfikaty – warto sprawdzić, czy oferowany asortyment posiada odpowiednie atesty i certyfikaty.
   Jakość jest w cenie, a certyfikaty świadczą przede wszystkim o zachowaniu norm ekologicznych, zastosowaniu bezpiecznych substancji w produkcji oraz wysokim gatunku produktu.

  4. Dodatki – czytajmy dokładnie oferty – często w cenie mebla można znaleźć darmowy transport,
   czy dodatkowe kolory. Inną formą dodatku jest dodatkowy klucz, czy inny rodzaj zamka. Niektóre firmy oferują darmowy transport, jeśli zdecydujemy się zrealizować ofertę w dłuższym terminie – jeśli możemy zaczekać na produkt, zdecydowanie nam się to opłaci!

  Czytajmy i weryfikujmy zatem pozyskane oferty. Nie zawsze najtańszy produkt ma najniższą jakość,
  a najdroższy posłuży nam latami. Warto jednak wiedzieć za co płacimy i jakie mamy możliwości.  

2017-04-19 09:32:00

wnetrza2