loadingimg

Wczytuję dane...
 • Rejestracja

Archiwum
 • 2017
 • 2016
 • 2015
Malowanie proszkowe – co powinniśmy wiedzieć?
 • Malowanie proszkowe – co powinniśmy wiedzieć?
 •  Czytając specyfikację i opisy mebli metalowych, nie sposób nie natknąć się na termin „malowanie proszkowe”. Czym właściwe charakteryzuje się takie malowanie? Na czym polega? Czy produkty tak malowane są dla nas zdrowe? Na te pytania postaramy się Wam odpowiedzieć w poniższym wpisie.

  Czym jest malowanie proszkowe i jak się odbywa?

  Technologia malowania proszkowego polega na nakładaniu naelektryzowanych cząstek farby na materiał przewodzący. Takim materiałem jest bez wątpienia metal, dlatego meble metalowe są malowane taką metodą.

  Przed nałożeniem cząstek farby, dany produkt uprzednio jest czyszczony, a następnie malowany za pomocą pistoletu, wypełnionego farbą. Następnie pomalowany mebel trafia do pieca, gdzie w bardzo wysokiej temperaturze jest wypalany. Wypalanie powoduje, że proszek utwardza się na meblu, a farba staje się bardziej odporna. Co ciekawe, malowanie proszkowe nie wymaga uprzedniego stosowania żadnych farm podkładowych. Powierzchnie pomalowane proszkowo charakteryzują się tym, że nie mają zacieków i zmarszczeń.

  Malowanie proszkowe, a środowisko

  Proces malowania proszkowego ma wbrew pozorom bardzo dużo zalet dla środowiska. Przede wszystkim
  proces nie powoduje żadnych emisja rozpuszczalników. Tym samym jest bezpieczny dla pracowników,
  którzy malują tą metodą. Kolejną zaletą jest to, że farba proszkowa jest wykorzystywana w 100%. Z racji tego,
  że pomalowane elementy nie wymagają ponownego malowania kolejnymi warstwami, bez wątpienia można uznać tą metodę za ekonomiczną.

  Zdrowa alternatywa

  Wyniki badań pokazują, że malowanie proszkowe jest zdecydowanie bardziej mniej szkodliwe, niż malowanie tradycyjne. Oczywiście osoby, które zajmują się malowaniem tą techniką powinny używać specjalnych masek oraz odzieży, która ochroni je przed skutkami ubocznymi. Farby proszkowe, nałożone na przedmioty nie emitują żadnych szkodliwych substancji, wobec tego nie wpływają one negatywnie na nasze zdrowie.  

2017-04-05 09:27:00

wnetrza2